NOVINKY


 

Protože voda v rybníku klesla pod 5 stupňů, museli jsme řešit plavání v Polském Klodzku. Polsko umožnuje tréninky registrovaným sportovcům, takže jsme toho využili a jezdíme plavat tam. Tím, že do bazénu pouští pouze registrované sportovce je bazén prázdný a na trénink se mohu plně soustředit.

I přesto, že trénuji v Polsku, tak jsem zústal věrný rybníku. Mám strach, aby neuzavřeli bazény i tam. Pak bych přišel o kontakt s vodou. Proto chodím stále 2x týdně do rybníka. Vzhledem k tomu, že na rybníku už je 0,5 cm ledu, to už není o plavání, ale o otužování.

O tom, že jsem dělal Abasadora České Paralympijské výzvy, už jsem psal. V pátek zveřejnil Český Paralympijský výbor mou motivační kartu.

V sobotu 26.9.2020 se konečně podařilo odstartovat Sérii závodů Čeko-slovenského poháru 2020. Tyto závody jsou zařazeny do mezinárodního kalendáře IPC. Do 1.kola jsem šel s tím, že bych chtěl, alespoň ve 3 disciplínách, pokořit hranici 400 bodů a v jednotlivých disciplínách se umístit nejhůře do 5 místa. Svůj cíl jsem splnil. Při 6 startech, jsem...

Ve čtvrtek 10.9.2020 jsem byl tváří Paralympijské výzvy. Jde o školní projekt, který dětem ze škol se speciálním vzdělávacím programem přibližuje možnosti sportování a motivuje je k pohybu a zdravému životnímu stylu. Vyprávěl jsem si s autisty a s dětmi s vadou sluchu o tom, jak je prima, když se sportuje. Ukázal jsem dětem medaile a různé plavecké...

Vzhledem k tomu, že nám zavřeli bazény a trénovat bylo třeba, tak jsem jarní období trénoval na otevřené vodě. Odsud už byl jen krůček k závodům v dálkovém plavání. Do srpna jsem si vyzkoušel hned troje.

Plavání v bazénu na zahradě je sice fajn, ale chybí prostor. Takže bylo nezbytné pořídít neopren a vyrazit do přírodních zdrojů. Na konci dubna trénovat v rybníku bez neoprenu, není zrovna to pravé.