NOVINKY


 

O víkendu 4 - 6. 6. 2021 se koná VC Liberce, Protože se na listopad chystá velký závod ( info upřesním, až bude jistota, že mi to Coronavirus opět nezhatí), tak potřebuji mít potvrzené limity. Proto jsem přihlášený na závody zdravých plavců. Na těhto závodech se nepočítá s umístěním, se zdravými plavci se nemohu rovnat, ale jde mi hlavně...

Ve dnech 3.-7. března 2021, proběhla ve Slovenském Šamoríně, Velká cena Slovenska. Poprvé zde závodili zdraví sportovci i sportovci s postižením a já měl tu čest, být členem české paraplavecké výpravy. Vhledem k omezení z důvodu coronaviru, proběhl závod za přísných opatření v ,,bublině,, Mých ,,poprvé,, bylo tedy hned několik. Poprvé jsem byl sám...

Tak nám zase zavřeli bazény v ČR i Polsku a já se opět vrátil do rybníků. Protože má voda pouhé 2 stupně a na hladině je již silná vrstva ledu, tak už se moc plavat nedá. Takže jsem odložil neopren a kontakt s vodou udržuji i jako otužilec.

PF 2021

31.12.2020

Přeji všem lidem, sportovcům i nesportovcům, Kamarádům i známým, lidem blízkým i těm v dalekých zemích, aby je celý příští rok, doprovázelo zdraví, štěstí, láska a radost.

O tom, že jsem dělal Abasadora České Paralympijské výzvy, už jsem psal. V pátek zveřejnil Český Paralympijský výbor mou motivační kartu.

Konečně nás pustili do bazénů v ČR. Situace ohledně viru se začala zlepšovat, tak mohu znovu do domácího prostředí. Už mi moc chyběl kontakt i s ostatními plavci a kamarády.

I přesto, že trénuji v Polsku, tak jsem zústal věrný rybníku. Mám strach, aby neuzavřeli bazény i tam. Pak bych přišel o kontakt s vodou. Proto chodím stále 2x týdně do rybníka. Vzhledem k tomu, že na rybníku už je 0,5 cm ledu, to už není o plavání, ale o otužování.

Protože voda v rybníku klesla pod 5 stupňů, museli jsme řešit plavání v Polském Klodzku. Polsko umožnuje tréninky registrovaným sportovcům, takže jsme toho využili a jezdíme plavat tam. Tím, že do bazénu pouští pouze registrované sportovce je bazén prázdný a na trénink se mohu plně soustředit.