Grand Prix Slovakia

14.03.2021

Ve dnech 3.-7. března 2021, proběhla ve Slovenském Šamoríně, Velká cena Slovenska. Poprvé zde závodili zdraví sportovci i sportovci s postižením a já měl tu čest, být členem české paraplavecké výpravy. Vhledem k omezení z důvodu coronaviru, proběhl závod za přísných opatření v ,,bublině,, Mých ,,poprvé,, bylo tedy hned několik. Poprvé jsem byl sám s trenérem, poprvé jsem se účastnil závodů pod vlajkou ČR, poprvé jsem před závodem podstupoval PCR testy, poprvé jsem byl v povinné karanténě před vstupem do ,,bubliny,, a poprvé jsem absolvoval i dopingovou kontrolu.

   Na závodech nešlo o medaile, ale hlavně o sbírání zkušeností, o to zjistit, jak moc se na mě podepsala nucená přestávka. S výsledky jsem byl spokojen. Do vody jsem skákal celkem 4x a 4x si vylovil osobní rekord na dlouhém bazénu. Umístění také nebylo špatné, 1x 3. místo, 2x 2.. místo a 1x 1 místo. Vzhledem k velmi malému počtu závodníků s postižení, toto umístění není zase, až tak důležité.

  Ze všeho nejdůležitější bylo, že jsem se GP účastnil se skvělou paraplaveckou partou a  mým suprovým  trenérem Honzou Sommerem, kteří mi byli velikou oporou při mém poprvé a patří jim všem obrovsky dík.