Shrnutí za dobu nefunkčnosti stránek

06.06.2023

Stalo se toho docela hodně. 

1) došlo ke sloučení paraplavání pod Český svaz plaveckých sportů. A vzhledem k tomu, že jsem autista, tak jsem (snad jen dočasně) zařazen do třídy AB ( bez vady) Tím vlastně plavu v ČR mimo soutěž. Stejně na tom jsou všichni autisté v ČR. Sice nás hodnotí ve třídě AB, ale nejsme zařazeni do celkového žebříčku plavců. 

2) Od loňského jsem se připravoval na Global Games 2023, toto je nejvyšší světová soutěž pro sportovce s vadou intelektu, něco jako OH, nebo PH. Pro tuto soutěž jsem si vyplaval 13 limitů. 

3) Neustále řeším problém s financováním. V době kdy mi řekli, že v ČR plavu letos mimo soutěž, jsem se dozvěděl, že sice mohu jet na GG, že budou rádi, když budu reprezentovat ČR, ale že si prostě všechno musím uhradit sám, protože svaz nemá peníze. ( Příprava a účast na mezinárodních závodech stojí za jeden rok, hodně přes 400 tisíc korun)

4) jsem přišel o hodně blízkého člověka, který mi věřil, fandil mi a byl to právě můj děda, který mne od malička ,,máchal,, ve vodě a který mne pravidelně doprovázel i na tréninky do Brna.

Toto všechno se velmi podepsalo na mém psychickém stavu a na výkonech. 

Přesto všechno se mi nakonec podařilo na GG2023 odletět. jsem tu se svým trenérem a snažím se o co nejlepší výsledky.