Evropské letní hry sportovců s vadou intelektu

28.09.2022

Od pondělí 18. 7. 2022 do soboty 24. 7.2022 se v Polském Krakowě konaly Letní hry sportovců s vadou intelektu.  Autistů se v Polsku sešlo více, než v prosinci na MS. Ale o to více byli  vyrovnaní. Bylo  sice pár jedinců, kteří vyčnívalí, ale více bylo těch, kteří jsou na téměř stejné úrovni. O tom svědčí i to, že ve finále na 50 motýl byl rozdíl v dohmatu mezi prvním a posledním závodníkem pouhé 2 vteřiny a 31 setin. Já jsem do finále postupoval z 5 místa s časem v osobním rekordu, který se mi podařilo téměř o celou vteřinu posunout. Po náročné 800 VZ jsem ve finále skončil těsně za hranicí svého nového osobáku a stačilo mi to jen na 6. místo. 800 VZ jsem plaval po druhé v životě. Svůj osobní rekord, jsem posunul o více než půl minuty, skončil jsem na 3.mistě a přivezl si domů bronzovou medaili. Celkově hodnotím hry pozitivně, ve všech startech jsem si posunul osobní rekord.